Mitsubishi Outlander on lujaa laatua
A-Katsastuksen vertailussa vuonna 2009 Mitsubishi Outlander oli Suomen vähävikaisin 3-vuotias henkilöauto. Mitsubishi Outlanderien hylkäysprosentti ensikatsastuksissa oli vain 0,78 prosenttia.
A-Katsastuksen vertailussa oli mukana runsaat sata vuonna 2006 käyttöön otettua henkilöautomallia. Katsastushetkellä Outlandereilla oli ajettu keskimäärin 62 000 kilometriä. Tämä oli 1,5 kertaa enemmän kuin muilla vertailussa parhaiten menestyneillä automalleilla. Myös muut Mitsubishit, kuten Colt ja Lancer sijoittuivat vertailussa keskiarvoa paremmin.
Lisätietoja Mitsubishi Outlanderista ja muista Mitsubishi-malleista saat Autosompa Oy:n myyntijohtajalta Marko Kantaselta, puh. 0500-555058, sähköposti: marko.kantanen(at)autosompa.fi.
Uutinen julkaistu 02.03.2010